Háčkovaný nákrčník ala Karkulka

ledna 09, 2014

Pokud holdujete občasnému háčkování a znáte alespoň základy. Připravila jsem pro vás návod na jednoduchý hřejivý nákrčník na zimu. 


Stačí ho udělat i poloviční z jedné příze, ale potom si z něj nebudete moci vytvořit kapuci ala Červená Karkulka.Budete potřebovat
  • dvě příze (Yetti; 100 g - 147 m)
  • háček velikost 8
  • nůžky
 1. Přízi použijte silnější nebo můžete háčkovat dvěma přízemi zároveň.

 2. Uháčkujte si 56 řetízkových ok. V případě této příze to vychází tak, že výsledný obvod nákrčníku bude mít 70 cm. Pokud máte jinou přízi, udělejte si nejprve vzorek 10x10 cm polovičních dlouhých sloupků a podle toho si uháčkujte počet ok, tak aby měl váš nákrčník zhruba těch 70 cm v obvodu.

 3. Řetízková oka spojte do kruhu protažením jednoho oka. Pozor, aby se vám kruh nikde nepřetáčel. Přední části ok musí všechny směřovat dovnitř kruhu.

 4. Detail spojení do kruhu.

 5. Budete pokračovat hned do prvního oka. Nenabíráte žádná oka navíc (u polovičního sloupku se obvykle na začátku udělají dvě oka) a rovnou začněte háčkovat poloviční dlouhý sloupek.

 6. První poloviční dlouhé sloupky.

 7. U konce první řady opět nikde nenabírejte nová oka a nic nespojujte. Pokračujte plynule dál polovičním dlouhým sloupkem do každého dalšího oka.


 8. Detail vpichů u konce řady. Stále pokračujte polovičním dlouhým sloupkem až do vypotřebování příze. Pokud chcete mít delší nákrčník, budete v polovině navazovat druhou přízi.


 Hotové nákrčníky

Jedna varianta nošení

 Varianta nošení ala Karkulka

  • Sdílet:

Mohlo by se vám líbit

0 komentářů

Děkuji, že jste si udělali čas a napsali mi komentář :)