Jak koupit správnou velikost dětských bot

prosince 09, 2016


Už se nám jednou stalo, že si Áňa v obchodě nasadila boty a tvrdila, že dobrý, dobrý. Velikostně vypadaly dobře a tak jsme je koupili. Po pár dnech nošení oznámila, že jí boty tlačí. Asi byly dobrý, dobrý hlavně ty pěkné kytičky, kterými byly boty ozdobeny. Tak nic, znovu a lépe. 
Doma jsme  si spolu zahrály hru: Obkresli nohu mámě a pak zas máma tobě a docela na dlouho nás to zabavilo. Nohu jsem obkreslovala ve stoje (při obkreslování ve vzduchu je noha menší) a tužku jsem měla kolmo k papíru. 

 
Nohy jsem obkreslila obě, protože každá může být trochu jiná a radši jsem si je popsala, se znám ;-)

Pak jsem na ně ještě jednou Áňu postavila a u jedné trochu opravila.

V obchodě jsem pak papírové obkresy chodidel vkládala do bot a u bot, kde šla vyndat vložka, jsem vnitřní vložku porovnala s obkresem. Hledala jsem takové, kde bude nadměrek (prostor před prsty) kolem 12mm. Ke zkoušení jsem pak Áňe dávala už jen mnou přeměřené boty.

A nové boty jí sedí a teď už věřím, že to není jen těmi pěknými kytičkami ;-)

Jinak Anežce kupujeme barefoot boty, které jsou celkem měkké, takže podle vložky se dá poznat, že by měly sedět. U nebarefoot bot si umím představit, že může bota tlačit kvůli neohebnosti nebo tvrdosti svrchního materiálu, třeba na patě bývají boty celkem tvrdé a tam by to pak mohlo tlačit i kdyby po vložení papírové vložky bota vypadala velikostně akorát.

Hodně štěstí při výběru bot přeju a hlavně ať to vyjde hned napoprvé!

  • Sdílet:

Mohlo by se vám líbit

0 komentářů

Děkuji, že jste si udělali čas a napsali mi komentář :)